Damsko-męskie stylizacje

Damsko-męskie stylizacje

Co jakiś czas po modowych wybiegach przechadzają się męscy modele w damskich ubraniach. Takie stylizacje często budzą kontrowersje i wywołują mieszane uczucia. Kobiety też chętnie sięgają po męskie części garderoby, ale rzadko z tego powodu spotykają się z krytyką.

Kobiecy męski styl

Co ciekawe, męskie stroje nie odbierają paniom kobiecości, a wręcz ją podkreślają. Kobiety z męskiej garderoby przejęły już prawie wszystko. Chętnie noszą luźne koszule, spodnie od garnituru, marynarki, męskie buty, a nawet krawaty czy kapelusze. Taki styl cenią sobie przede wszystkim kobiety niezależne, z poczuciem humoru, poszukujące w modzie odrobiny nonszalancji. Okazuje się bowiem, że męski styl może być bardzo kobiecy. Prekursorką tej mody była Marlena Dietrich, która lubiła się pokazywać w garniturze o męskim kroju, w białej koszuli i meloniku. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, aby odmawiać jej kobiecości. Kobiety lubiące bawić się modą mają duże pole do popisu – męskie stylizacje można bowiem przełamywać bardzo kobiecymi dodatkami. Szeroka marynarka zestawiona z delikatną koronkową bluzką lub męskie spodnie połączone z butami na wysokim obcasie dadzą niepowtarzalny efekt.

Militaria dla cywilów

Od mężczyzn kobiety pożyczyły sobie także styl militarny. Mocno stąpają po ziemi w spodniach typu bojówki, kurtkach moro i ciężkich wygodnych butach. Pełne umundurowanie – od stóp do głów – przeznaczone jest przede wszystkim dla żołnierzy i żołnierek, ale elementy tego stylu chętnie wykorzystują w codziennych stylizacjach cywile. Do miłośników tego wyrazistego stylu skierowana jest oferta marki modowej Blauer, która początkowo szyła ubrania dla służb mundurowych, w tym dla policjantów i wojskowych. Teraz ich ciepłe kurtki i płaszcze są dostępne dla każdego, ale nic nie straciły ze swojej wysokiej jakości. Niektóre z modeli mocno swoją stylistyką nawiązują do stylu militarnego, innym bliżej do mody ulicznej, ale wszystkie kurtki i płaszcze są doskonale skrojone i wykonane z materiałów dobrego gatunku.

About the Author

You may also like these