Moda z Włoch stale na podium

Moda z Włoch stale na podium

Włochy wydały wielu słynnych kreatorów mody. W ich ubraniach od lat chodzi cały świat – w tym największe gwiazdy świata filmu. Włoska moda to synonim elegancji i dobrej jakości i nic nie wskazuje na to, by coś miało się zmienić.

Najwięksi w świecie mody

Lista słynnych włoskich kreatorów mody jest naprawdę długa i trudno powiedzieć, który z nich jest najlepszy. Zdania w tej kwestii są podzielone, bo jak wybrać jednego, skoro wszyscy są doskonali? Na czele listy z pewnością znajdzie się Giorgio Armani. Ma on w swoim artystycznym dorobku wiele godnych pożądania projektów, z których trudno wybrać jeden najlepszy. Do nich zaliczyć można z pewnością świetnie skrojone męskie garnitury czy perfumy. Prada to marka znana każdemu, kto choć odrobinę interesuje się modowymi nowinkami. Za jej sukcesem stoi między innymi wnuczka założyciela tego domu mody, czyli Miuccia Prada, dzięki której marka zyskała światową sławę. Jej projekty były w kontrze do błyszczących i fantazyjnych kreacji, jakie królowały na wybiegach w latach 80. Miuccia wniosła do mody surową i chłodną elegancję, czym zaskarbiła sobie serca wielu kobiet szukających dla siebie nowych inspiracji.

Gianfranco Ferre – od dodatków do wielkiej mody

Może nie w samej czołówce, ale na liście słynnych włoskich projektantów z pewnością ma swoje miejsce Gianfranco Ferre. Chociaż zaczynał skromnie, bo od projektowania dodatków, to dzięki wrodzonemu talentowi udało mu się zaistnieć w świecie wielkiej mody. Ferre był z wykształcenia architektem, co jest widoczne w jego precyzyjnych i dobrze skrojonych ubraniach. Jego znakiem rozpoznawczym były geometryczne kształty, które łączył między innymi z haftowanymi elementami. Spod jego ręki wyszło wiele projektów eleganckich płaszczy i kurtek, które jesienią i zimą nosiły największe elegantki. W gronie najsłynniejszych projektantów musi się także znaleźć Guccio Gucci. Założony przez niego dom mody oferuje przede wszystkim ubrania pret-a-porter z najwyższej półki oraz buty, torby, skórzane akcesoria, a także perfumy i zegarki.

About the Author

You may also like these