Postaw na kolor

Postaw na kolor

W modzie bardzo ważny jest kolor – bardzo proste fasony ubrań mogą się prezentować niecodziennie, jeżeli będą barwne lub wzorzyste. Nawet jeżeli nie śledzimy modowych trendów, to umiejętne zestawianie kolorów pozwoli nam stworzyć stylizację, wobec której nikt nie przejdzie obojętnie.

Skorzystaj z koła barw

Czerń z bielą lub czerwienią to klasyczne zestawienia, które nigdy nie wychodzą z mody. Jeżeli jednak chcemy osiągnąć oryginalny i nowoczesny efekt, to o zestawianiu kolorów musimy wiedzieć o wiele więcej. Warto się trzymać pewnych zasad, ale duża doza kreatywności to podstawa. Jedną z zasad, dzięki której nie popełnimy gafy jest ta, która mówi, żeby zakładać na siebie ubrania w maksymalnie trzech kolorach. Więcej barw wprowadzi w naszą stylizację chaos i sprawi, że nasz strój będzie po prostu w złym guście. Podczas kompletowania stylizacji możemy skorzystać z koła barw, które da nam odpowiedź, czy wybrane przez nas kolory pasują do siebie, czy nie. Z jego pomocą możemy tworzyć zestawienia na zasadzie kontrastu lub kolorystycznie zbliżone do siebie.

Baw się kolorami!

Miłośnicy kolorowych ubrań powinni zainteresować się ofertą marki Invicta. Ta włoska firma zyskała uznanie jako producent kolorowych plecaków, ale poszła krok dalej i obecnie oferuje także duży wybór odzieży wierzchniej. Kolorowe pikowane kurtki to propozycja dla kobiet, które nie lubią nudy. Można je wykorzystać do stworzenia stylizacji total look, która polega na tym, że wszystkie elementy garderoby, które mamy na sobie, są w tym samym kolorze, choć mogą się różnić odcieniem. Te niezwykle atrakcyjne kurtki możemy też zestawiać na zasadzie kontrastu, czyli z dodatkami w kolorze, który leży po drugiej stronie koła barw. Znajomość tych kilku zasad pozwoli nam uzyskiwać stylizacje, które na pewno nie pozostaną niezauważone. Zgodnie ze sztuką zastosowany kolor może sprawić cuda i rzeczy nieciekawe i mało atrakcyjne zamienić w hit mody. Jeżeli ubrania są w bardzo intensywnych barwach, to w takiej sytuacji warto poprzestać tylko na dwóch – gdy zestawimy żółty z czerwonym, to na tym poprzestańmy.

About the Author

You may also like these